Matura w 7 dni

Jak zdać maturę poprawkową z matematyki?

Niezdanie matury przy pierwszym podejściu to jeszcze nie tragedia. Zawsze można się przygotować na sierpniową poprawkę. Ale jak zdać maturę poprawkową z matematyki? 

Przede wszystkim rozwiązuj arkusze maturalne – Na przestrzeni lat wiele typów zadań z matematyki powtarzało się w arkuszach. Co więcej – Na maturze występuje taki rodzaj zadań, które CKE lubi najbardziej, dlatego pojawiają się one co roku na maturze. Występują zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. Ich rozwiązywanie polega przeważnie na używaniu tego samego schematu co w poprzednich latach, różnią się tylko wartości liczb. Dodatkowo da się zauważyć pewne analogie między niektórymi arkuszami majowymi (termin główny), a sierpniowymi (termin poprawkowy). Dlatego poprzez ich rozwiązywanie będziesz mógł przyzwyczaić się nie tylko do danego schematu zadań, ale także opanować pewien klucz odpowiedzi, które często jest uniwersalny przy niektórych zadaniach.

Zatem polecamy opanować perfekcyjnie arkusz maturalny, który pojawił się w tym roku. Warto jednak opanować nie tylko ten arkusz, ale też każdy, który jest zgodny z podstawą programową. Nie ma bowiem lepszego źródła wiedzy niż same arkusze maturalne, co swoją drogą jest głównym założeniem naszego kursu, który został stworzony na podstawie zadań CKE. A więc, jeśli opanujesz zasady rozwiązywania arkuszy maturalnych, zauważysz pewne połączenie między kolejnymi egzaminami, które sprawią, że z łatwością zdobędziesz o kilka punktów więcej. To da Ci możliwość łatwiejszego zdania egzaminu maturalnego.

To ostatnie chwile, aby w pełni przygotować wszystko przed egzaminem maturalnym. Ale co zrobić w przypadku, gdy nie potrafimy sami poradzić sobie z analizą popełnianych błędów albo nie wiem jak się kompleksowo przygotować?

Zachęcamy do dołączenia na grupę https://www.facebook.com/groups/maturamatematyka2022 gdzie uczymy się wspólnie. Znajdziesz tam wiele bezpłatnych materiałów i zawsze możesz zapytać nas o pomoc. Odpowiedzi na pytania zawsze pojawiają się w ekspresowym tempie. A jeżeli zarejestrujesz się na naszej stronie https://maturaw7dni.pl/ zyskasz dostęp do fragmentów kursu!

0 0 votes
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zanim wyjdziesz !

Czy wiesz że dzisiaj możesz otrzymać 10% zniżki na kurs? Wystarczy że podczas zakupu wprowadzisz kod podany poniżej. 

ZDAM10